Спори з митними органами
Оскарження неправомірних дій митних органів:
- Урегулювання спорів щодо коригування митної вартості товару в адміністративному та судовому порядку
- Оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил
- Оскарження рішень, дій або бездіяльності митного органу
- Підготовка та супровід скарг на дії посадових осіб митного органу
- Супровід спорів щодо повернення митних та інших платежів, помилково або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами
- Здійснення аналізу ризиковості зовнішньоекономічних угод
- Надання письмових консультацій щодо митних спорів
- Попереднє інформування та консультування юридичних та фізичних осіб про особливості переміщення товарів через митний кордон України та\або здійснення митного оформлення в будь якому митному режимі
Комплексний супровід юридичних та фізичних осіб :
- Перевірка та аналіз законності та обґрунтованості рішень, дій або бездіяльності митного органу
- Підготовка та супровід заяв юридичних та фізичних осіб з питань прийняття рішень митних органів щодо:
- авторизації АЕО;
- авторизації на застосування спрощення (у тому числі транзитного спрощення);
- реєстрації гаранта;
- дозволу на провадження виду діяльності, визначених Митним Кодексом;
- авторизації на застосування процедури кінцевого використання товарів;
- зобов’язуючої інформації;
- інші рішення відповідно до законів України;
- складання запитів, скарг, заяв та інших документів правового характеру з метою врегулювання митного спору;
- представництво інтересів Клієнтів в судах всіх інстанцій.
Якщо вам потрібна допомога в будь якому з вищезгаданих питань звертайтесь або заповніть форму зворотнього звʼязку
Вирішення митних спорів
Команда професійних юристів компанії Пріоріс надає допомогу в судовому та адміністративному оскарженні дій митної служби, користуючись власною інформаційною базою та великим практичним досвідом.
З яких причин можуть виникнути спори з митними органами?
Існує великий перелік причин та підстав для виникнення митних спорів. На цей фактор може вплинути навіть зміна політичної ситуації в країні. Такий зв’язок пояснюється з зацікавленістю працівників митної служби у збільшенні розмірів мит і штрафів для задоволення державних інтересів. Як відомо, митна служба відноситься до основних джерел фінансування бюджету України. Більшим внеском є мабуть тільки податки громадян. При настанні кризових ситуацій і суттєвому загостренню дефіциту бюджету перед митницею постає зобов’язання збільшити розмір надходжень до бюджету. В результаті, протягом останніх років ми можемо спостерігати суттєву зміну ситуації в сфері митного оформлення та його посилення. Виходить, що представники влади знаходяться в постійному пошуці шляхів збільшення бізнес-зборів, часто нехтуючи при цьому правами бізнесу.
Основи правової бази – законодавство про митне регулювання
В законодавстві нашої країни існує велика кількість документів, в яких закріплене митне право. До них можна включити як міжнародно-правові акти і договори, так і внутрішні. До другої категорії відноситься Конституція України, внутрішні листи розпорядження і пояснення органів митниці та інших. Ця діяльність протягом всього періоду існування провокує різноманітні суперечності та конфлікти, з якими підприємцям важко розібратись без сторонньої допомоги. Лише участь у процесі кваліфікованого фахівця може привести до позитивного вирішення спорів з митними органами.
Особливості оціночних концепцій
Існує ще одна глобальна та тривала проблема митного права, яка плутає підприємців та стає перешкодою для діяльності – це велика кількість оціночних понять.
В посадових осіб є достатньо повноважень, щоб приймати самостійні рішення щодо достатності доказів. Перевірка експертами також не у всіх випадках є результативною, як з оцінкою вартості товарів, так і в віднесенні продукції до певної категорії.
На розрахунок розміру штрафу соАР для юридичної особи вливає оцінка вартості товару з боку експертів, тому він може бути набагато більшим, аніж реальна вартість товару. Не кожен митний брокер, а також керівник компанії, працює з юридичною освітою.
Не компетентні дії працівників митниці ДФС
Причиною частого виникнення спорів за участю митних органів є не тільки недосконале правове регулювання, а й робота влади в цілому. Великою проблемою є відсутність необхідної компетенції у працівників митниці. Незважаючи на поширену думку, більшість з чиновників не є знавцями митного права, і, більш того, в деяких випадках вони взагалі не беруть до уваги перелік внутрішніх інструкцій, що й призводить до спорів з митницею.
Спори з митними органами: класифікація
Митні спори, в залежності від їх специфіки, можна розділити на декілька окремих видів:
- адміністративні;
- комерційні;
- податкові.
Перший тип спорів виникає через накладання законних санкцій: штрафування та конфіскація майна. Тут зустрічається найбільше випадків, пов’язаних зі скаргами від представників бізнесу на несправедливість адміністративної відповідальності. Головна проблема адміністративних штрафів полягає в тому, що вони накладаються “пост-фактум”, тобто відштовхуючись від результату перевірки з боку контролюючих фіскальних органів.
Комерційні спори включають в себе всі питання, пов’язані з митним законодавством. Цю категорію можна назвати найбільшою, адже вона містить перелік глобальних питань, таких як неправильність нарахування зборів та мит, неправомірні дії з боку чиновників тощо.
Податкові спори охоплюють податкове законодавство, а саме оскарження рішень з боку підприємців через неправильність нарахування ПДВ.
Способи вирішення митних спорів
Виділяють дві основні процедури вирішення митних спорів.
- Адміністративний, не звертаючись до суду. Існують випадки, коли вирішити ситуацію можуть вищі митні органи після подачі скарги. Цей метод є найбільш швидким та дешевим, адже не потребує оплати додаткових зборів. Всі рішення є чинними з моменту прийняття.
- Судовий. У випадку неможливості оскарження рішення в досудовому порядку, членам ОВД дозволяється подання позову до адміністративного суду.
Наші спеціалісти застосовують класичні і альтернативні методи вирішення митних спорів, для того щоб досягти позитивного результату та захистити інтереси клієнта.
Подання адміністративних та судових оскаржень завищення митної вартості – це досить важкий процес. Такі суперечки дуже неоднозначні і можуть бути під силу не кожному адвокату. Тому ми пропонуємо фахівців, котрі спеціалізуються саме на цьому напрямку, котрі користуються не тільки теоретичними знаннями, а й практичним досвідом.
Як показує судова практика, з боку митних органів допускається чимало порушень в ході митного контролю, тому можливість оскарження їх діяльності – це ефективний інструмент для захисту інтересів бізнесу. Юристи та адвокати компанії Пріоріс готові стати на ваш бік у справах різної складності, гарантуючи повне супроводження в адміністративному та судовому вирішенні митних спорів.
Консультація наших юристів
Якщо вам потрібна допомога в будь-якому з вищезгаданих питань звертайтесь за вказаними на сайті телефонами або заповніть форму зворотнього звʼязку.
Високий професіоналізм
За час роботи нашими спеціалістами виграно понад 1000 справ різної складності. Відсоток виграних справ складає понад 90%.
Супровід
Наші юристи щодня супроводжують юридичних та фізичних осіб з питань прийняття рішень митних органів.
Повна конфіденційність
Всі прийняті і отримані відомості охороняються законом про адвокатську таємницю.
Робота на результат
Ви можете отримати необхідну інформацію, компетентну допомогу і найкращий спосіб вирішення проблеми.
Консультації з митних питань
Ключовим напрямом діяльності наших митних юристів та адвокатів є надання юридичних консультацій з митних питань та надання інтересів у спорах із митницею..